Przejdź do treści
Strona główna » Zakładanie ogrodów przydomowych w Poznaniu

Zakładanie ogrodów przydomowych w Poznaniu

Zakładanie ogrodów przydomowych w Poznaniu

Budując dom, marzymy o własnych czterech ścianach i przydomowym ogródku, w którym wypijemy poranną kawę i przygotujemy grilla. Aranżacja przydomowego ogrodu wcale nie jest prostym zadaniem. Trzeba umiejętnie zagospodarować teren i dobrać odpowiednie rośliny. Zamiast męczyć się samemu, możemy zlecić to firmie zewnętrznej. Zakładanie ogrodów przydomowych w Poznaniu — na co zwracać uwagę?

Ogrody przydomowe - wybór odpowiedniej firmy

Doświadczona firma zajmująca się zakładaniem ogrodu rozpoczyna swoją pracę od stworzenia planu. Projekt uwzględnia wielkość ogródka, zakładany budżet i wyposażenie proponowane przez klienta. Wszystko to poprzedzone jest długą rozmową, by poznać oczekiwania właściciela ogrodu i zaproponować mu ciekawe rozwiązania takie jak automatyczne podlewanie czy oświetlenie w różnej formie.

Dodatkowo profesjonalny projektant z firmy takiej jak zielone-studio może stworzyć małą architekturę ogrodu taką jak drewutnia, altana czy oczko wodne. Wszystko to byśmy mogli cieszyć się spokojem na świeżym powietrzu.

Pielęgnacja ogrodu

Założenie ogrodu w Poznaniu to dopiero pierwszy etap, który pozwala cieszyć się urokliwym miejscem. Kolejny krok to odpowiednia pielęgnacja posadzonych krzewów i roślin, by ogród z każdym dniem stawał się coraz piękniejszy. Praca w ogrodzie nigdy się nie kończy, wymaga poświecenia dużo czasu i ogromnej dawki cierpliwości. Wszystkie te czynności może zrobić za nas firma zewnętrzna. Sprawdź nasze realizacje

Firma zajmująca się projektowaniem ogrodów i ich pielęgnacją zwalczy uporczywe chwasty. Potrafi efektywnie przeprowadzić zabieg aeracji i wertykulacji trawników by był zawsze zielony, a także dokona pielęgnacji roślin. Jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie ogrodu, możemy zdecydować się na formowanie żywopłotów i nadanie ciekawych kształtów drzewom i krzewom. Do pielęgnacji ogrodu wlicza się również odśnieżanie zimą i wywóz ziemi, pokosu trawy, gałęzi lub innych „zielonych odpadów” z ogródka.

Sprzęt i wiedza to podstawa

Zakładanie ogrodu przydomowego wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i obszernej wiedzy. To także roboty ziemne, takie jak formowanie i wyrównanie powierzchni czy kopanie pod zbiornik wodny lub fontannę. Firma zajmująca się projektowaniem ogrodu może poprawić jakość gleby, by zasadzone rośliny dobrze się w niej rozwijały. Przeprowadzi instalacje nawadniające, a nawet stworzy alejki ozdobne z kostki brukowej lub innego materiału.uzależniony jest od takich czynników jak powierzchnia, plany zagospodarowania terenu i wiele więcej. Na ich podstawie tworzy się dokładną wycenę materiałów i robocizny.